ایسنا/سرپرست اداره حفاظت محیط‌زیست نطنز از رفع تصرف ۹ هزار و یک‌ صد مترمربع از اراضی ملی که در منطقه حفاظت‌ شده کرکس تصرف‌شده بود، خبر داد.
علیرضا غلامی اظهار کرد: یگان حفاظت محیط‌زیست این اداره کل در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت‌شده کرکس متوجه تصرف و تخریب محیط‌زیست در اراضی ملی منطقه حفاظت‌شده کرکس به مساحت تقریبی ۹۱۰۰ مترمربع شد.
وی گفت: دادگاه این متهم را به یک سال حبس تعزیری و رفع تصرف محکوم کرد و برای تخریب محیط‌زیست نیز به تحمل سه سال حبس تعزیری به استناد تبصره یک ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ و مواد ۶۷۷ و ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ محکوم کرد.
سرپرست اداره حفاظت از محیط‌زیست نطنز همچنین در مورد دستگیری شکارچی‌های غیرمجاز در منطقه حفاظت‌شده کرکس نطنز، تصریح کرد: با تلاش مأموران حفاظت محیط‌زیست شهرستان نطنز، چهار نفر شکارچی متخلف و غیرمجاز در منطقه حفاظت‌شده کرکس نطنز شناسایی و دستگیر شدند.
غلامی خاطرنشان کرد: از این چهار نفر شکارچی غیرمجاز یک قبضه سلاح شکاری خفیف کالیبر ۲۲، یک قبضه سلاح گلوله زنی کالیبر ۲۷۰، ۴ عدد فشنگ، دو دستگاه دوربین چشمی و دیگر ادوات شکار ضبط شد که همگی آن‌ها توقیف‌شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18