تسنیم/ مراسم بزرگداشت هفته بسیج دانش‌آموزی و سالروز شهادت شهید فهمیده با حضور بیش از یک هزار نفر دانش‌آموز در گلزار شهدای قم برگزار شد.
مراسم هفته بسیج دانش‌آموزی و سالروز شهادت شهید فهمیده ظهر امروز با حضور دانش‌آموزان استان و مسئولان استانی در سالن امام خامنه‌ای گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) برگزار شد.
در این مراسم که بیش از یک هزار نفر دانش‌آموز دختر و پسر حضور داشتند از خانواده‌های شهدای دانش‌آموز انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافع حرم تقدیر شد.
در ادامه این مراسم دانش‌آموزان با حضور بر سر مزار شهدای گلزار علی بن جعفر(ع) با آرمان‌های امام و شهدا تجدید پیمان کردند.
در بخش دیگری از این مراسم برادر شهید فهمیده خاطرات کوتاهی از زندگی این شهید نوجوان بیان کرد و اظهار داشت: زندگی شهید فهمیده را باید به سه بخش قبل از انقلاب، دوران انقلاب و جنگ تحمیلی تقسیم کرد، محمدحسین در اردیبهشت‌ماه سال 1347 در قم به دنیا آمد و تا دوران انقلاب در قم زندگی می‌کرد.
مجید فهمیده با بیان اینکه شهدا سرمشق‌های خوبی برای نوجوانان ما هستند، افزود: شهید فهمیده در محله مسجد نبی اکرم(ص) فعالیت‌های انقلابی خوبی داشت که یک روز با یکی از دوستان خود برای تظاهرات و پخش اعلامیه می‌رود، محمدحسین در پارک چیتگر اعلامیه‌هایی را مخفی کرده بود و وقتی برای برداشتن این اعلامیه‌ها به پارک چیتگر می‌رود توسط جنگلبانی دستگیر شده و با روابطی که انقلابی‌ها با جنگلبانی داشتند وی آزاد می‌شود.
وی ادامه داد: فعالیت‌های سیاسی و انقلابی شهید فهمیده در همان سن بسیار حرفه‌ای و گسترده بود، شهید فهمیده در پاوه و جنگ در مقابل گروهک‌های جدایی‌طلب نیز حضور داشته که پس از مدتی حضور در آنجا بازگردانده شد، اما او جمله‌ای به رزمندگانی که می‌گوید که سر مشق زندگی ماست و آن اینکه هرجا امام من اراده کند من نیز در آن جا هستم.
فهمیده تصریح کرد: شهید فهمیده اراده خود را به اراده امام خود پیوند داده بود، اگر حالا شما دانش‌آموزان در سکوهای علمی، ورزشی و اخلاقی نیز قرار بگیرید فهمیده زمان خود خواهید بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99