تسنیم/ حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت ایام دهه وقف بازدید از موزه وقف در خراسان جنوبی رایگان است.
وی گفت: موزه وقف از روز چهارم آبان تا 14 آبان ماه جاری میزبان دوستداران و علاقه‌مندان به آثار تاریخی و موزه‌ای خراسان جنوبی است.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه دهه وقف فرصتی مناسب برای بازدید از موزه‌ها و مراکز وقفی فرهنگی و تاریخی است افزود: موزه وقف از ساعت 17 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان است.
بخشی‌پور تصریح کرد: موزه وقف خراسان جنوبی دارای وقف‌نامه‌های خطی قدیمی نوشته شده روی کاغذ، سنگ و پارچه با خط نستعلیق، قرآن‌های خطی قدیمی، عکس اماکن مقدسه و مشاهیر بیرجند، سکه‌ها و دست‌نوشته‌های قدیمی است.
وی ادامه داد: برخی از وسایل و اشیای وقفی مربوط به دوره قاجار و صفویه و قرن نوزدهم میلادی نیز در موزه وقف خراسان جنوبی نگهداری می‌شود.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: موزه وقف خراسان جنوبی در خیابان شهید منتظری، منتظری 3، حسینیه موقوفه امام رضا(ع) بیرجند برپا است.
بخشی پور با بیان اینکه موزه از سال 82 در این بنای تاریخی افتتاح شده است اظهار داشت: فرهنگ وقف باید بیشتر ترویج و تبیین شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7