مهر/ مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی از اهدای ۱۱ هزار و ۸۱۵ واحد خونی طی هفت ماهه سال جاری در استان خبر داد.
محمد رضا عاملی در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: در هفت ماهه سال جاری ۱۶ هزار و ۲۵۴ نفر برای امر اهدای خون به مراکز خون گیری استان مراجعه داشته اند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۱۵ موفق به اهدای خون شده اند، افزود: از مجموع اهدا کنندگان ۱۱ هزار و ۱۲۰ نفر آقا و ۶۹۵ نفر خانم بوده اند.
عاملی با بیان اینکه طی این مدت ۱۰۶ نفر اهدای پلاکت خون داشته ایم، افزود: بیشترین گروه خونی اهدا شده در شش ماهه سال جاری o مثبت بوده است.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه در سال جاری از بار اولی ها تنها نمونه گیری شده است، نسبت به شش ماهه سال گذشته کاهش اهدای خون داشته ایم.
عاملی بیان کرد: همچنین از بار اولی هایی که نمونه خون داده اند خواستاریم بعد از سه ماه به مراکز خونگیری مراجعه کنند.
وی با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته ۱۵ هزار و ۹۲۲ نفر برای اهدای خون مراجعه داشته اند، گفت: از این تعداد ۱۲ هزار و ۶۸۴ نفر موفق به اهدای خون شده اند.
عاملی با اشاره به تعطیلات جاری بیان کرد: با توجه به ایام سفرهای زیارتی کربلا و تعطیلات رسمی، اهدای خون طی روزهای گذشته بسیار کاهش یافته که نیازمند توجه همشهریان است.
مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی بیان کرد: مرکز انتقال خون پاسداران به جز تعطیلات رسمی، روزهای یکشنبه از ۷:۳۰ تا ۱۹ شب پاسخگوی مراجعه کنندگان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7