باشگاه خبرنگاران/ جبار تجری رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: سال ۱۳۸۹ در کرمانشاه بین دو جوانی که مواد مخدر محرک مصرف کرده بودند، درگیری و نزاعی بوجود می‌آید که قتل یکی از آن‌ها را بدنبال دارد.
او گفت: پس از وقوع حادثه با شکایت اولیاء دم و انجام مراحل رسیدگی به پرونده، حکم قصاص از سوی مرجع قضایی برای قاتل صادر می‌شود.
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: سال ۱۳۹۴ پس از صدور حکم قطعی محکومیت قاتل و تایید تجدیدنظر و نیز وصول استیذان حکم اعدام محکوم علیه، پرونده به دستور دادستان کرمانشاه جهت ایجاد مصالحه به ستاد تالیف قلوب شورا‌های حل اختلاف استان ارجاع و اعضاء این ستاد وارد مراحل ایجاد صلح بین دو خانواده شدند.
او افزود: همکاران ستاد تالیف قلوب با توجه به اینکه خانواده مقتول ساکن کرمانشاه نبوده و در استان دیگری سکونت داشتند، بار‌ها با تحمل سختی‌ها و مسافت راه در منزل مقتول حضور یافته و جلساتی را برای سازش با آن‌ها تشکیل دادند.
تجری با بیان اینکه این پیگیری‌ها در نهایت منجر به نتیجه و کسب رضایت از اولیای دم شد، گفت: اولیاء دم با مراجعه به شهرستان کرمانشاه رضایت بی قید و شرط خود را اعلام کردند و پرونده مختومه شد و محکوم علیه نادم نیز از زندان آزاد شده و از کابوس ۹ ساله طناب دار رهایی یافت.
تجری با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شورا‌های حل اختلاف است، گفت: از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطاء حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند و اعضای ستاد تالیف قلوب شورا‌های حل اختلاف استان کرمانشاه که با توکل و تعهد و عزمی راسخ در انجام سازش در قتل گام‌های موثری در استان برداشته، قدردانی می‌کنم.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246