باشگاه خبرنگاران/رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: استفاده از وای فای رایگان امنیت اطلاعات گوشی هوشمند را به خطر می اندازد.
سرهنگ امین یادگارنژاد با اشاره به اینکه اینترنت رایگان یکی از علایق دارندگان گوشی‌های هوشمند است و برخی کاربران در مکان‌های عمومی نظیر هتل، کافی‌شاپ و مراکز خرید به دنبال اینترنت و وای‌فای رایگان هستند گفت: باید بدانیم استفاده از وای‌فای رایگان ممکن است امنیت اطلاعات ما را به خطر بیاندازد.
او افزود: اتصال به اینترنت وایرلس (بدون سیم) یا وای‌فای رایگان با اینکه فواید زیادی از جمله اتصال نامحدود به اینترنت در هر لحظه و مکان دارد، اما چون عمومی و همگانی است و تمامی کاربران از یک نام کاربری و رمز عبور استفاده می‌کنند، ناخودآگاه کاربران را به سمت ناامنی در آن مکان پیش می‌برد.
او بیان کرد: با اتصال رایگان افزایش کلاهبرداری‌های مختلف نظیر حملات سایبری، ورود بدافزار‌ها و باج افزاری و فیشینگ را برای کاربران در پی خواهد داشت.
سرهنگ یادگارنژاد به کاربران فضای مجازی تاکید کرد: شهروندان بهتر است کار‌های مهم و حساس خود از جمله عملیات بانکی، چک کردن ایمیل‌های حساس ویا خرید‌های اینترنتی خود را با استفاده از وای‌فای عمومی انجام نداده و این اقدامات را به زمانی دیگر که از شبکه امن خانگی استفاده می‌کنند، موکول کنند.
او افزود: بهترین راهکار آن است که کاربران از اپراتور مخابراتی مربوطه سیم‌کارت خود، بسته‌های اینترنتی با حجم و زمان مورد نیاز تهیه کرده و بدین ترتیب علاوه بر عدم نیاز به اتصال به وای‌فای اماکن عمومی با ضریب امنیتی پایین، در هر مکانی که خواستند، به اینترنت متصل شده و به انجام کار‌های مورد نظر خود بپردازند.
رییس پلیس فتای استان کرمان گفت: مجرمان سایبری افرادی را که به شبکه‌های وای‌فای عمومی وصل می‌شوند هدف قرار می‌دهند و می‌توانند بدون آن که قربانیان متوجه شوند به اطلاعات خصوصی آن‌ها دسترسی پیدا کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00