ایلنا/کریم یاوری با اشاره به آزادی تمامی کارگران بازداشتی شرکت پیمانکاری آذرآب، گفت: این کارگران با تشریک مساعی تمامی مسئولان مرتبط استانی و همراهی و مساعدت دادستانی اراک آزاد شدند.
وی با اشاره به بلاتکلیفی این شرکت که از عملکرد سهامداران نشات می‌گیرد، افزود: بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده آذرآب با 32 درصد سهام و یک فرد حقیقی با 10 درصد سهام خود را نسبت به حل مشکلات آذرآب متعهد بدانند. از طرفی مطابق مصوبه مورخه 1 آبان سال جاریِ دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، بانک کشاورزی مکلف است نسبت به پرداخت پانزده میلیارد تومان تسهیلات به آذرآب اقدام نماید.
یاوری توصیه کرد: نمایندگان و اعضای شورای اسلامی کار آذرآب به عنوان نماینده قانونی کارگران باید مستمرا امور مرتبط به کارگاه و کارگران و رفع مشکلات را با همکاری نهادهای مسئول ذی‌ربط پیگیری نمایند. کارگران آذرآب در زمره افتخارات جامعه کارگری کشور هستند.
وی با اشاره به درخواست‌هایی که برای خرید سهام بانک کشاورزی در شرکت آذرآب ارائه شده است، گفت: متقاضیان خرید سهام بانک کشاورزی در آذرآب باید برنامه مشخص برای احیاء و تداوم تولید و تامین حقوق کارگران حداقل در 5 سال آینده را به استانداری استان مرکزی اعلام نمایند.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: تا زمانی که بانک کشاورزی سهامدار عمده و اصلی آذرآب است و سه نفر از اعضای اصلی هیات مدیره شرکت را تعیین می‌کند، باید در مقابل مطالبات کارگران مسئول و پاسخگو باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f