ایرنا/ استاندار کردستان با بیان اینکه برای ۲ سد امیرآباد و رمشت کامیاران تاکنون یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینە شدە است، گفت: سد رمشت در محور موچش در سفر آینده رئیس جمهوری بە این استان آبگیری می‌شود.
بهمن مرادنیا در بازدید از سد رمشت و امیرآباد با بیان اینکه سد رمشت هم اکنون ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: همه تلاش‌ها بر این است که سد رمشت در سفر آتی دکتر حسن روحانی به کردستان آبگیری شود.
وی با بیان اینکه کاربرد ۲ سد امیرآباد و رمشت برای رونق کشاورزی منطقه است، افزود: با اتمام این سدها یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی پایین دست بە آبی تبدیل می‌شود و برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز شغل ایجاد خواهد شد.
مرادنیا یادآور شد: تاکنون یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در ۲ سد امیرآباد و رمشت سرمایه گذاری شده و برای تکمیل سد و شبکه‌های پایاب آن نیز ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
استاندار کردستان اضافه کرد: در مجموع حجم مخزن هر دو سد ۱۱ و نیم میلیون متر مکعب است و با توجه به وجود اراضی کشاورزی مرغوب پایین دست این سدها چهره منطقه از لحاظ اقتصادی متحول می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34