ایسنا/ مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اعلام کرد: سال گذشته از ماهیان زینتی تولیدشده ۶۵۰ هزار قطعه ماهی زینتی به مقصد کشورهای عراق، ارمنستان، گرجستان، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و ترکیه صادرشده است.
ایرج رحمانی مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: بر اساس برنامه پنج‌ساله باید ۴۸۴۸ تُن ماهی سردآبی و گرم‌آبی در استان تولید شود که در شش‌ماهه نخست سال جاری سه میلیون و ۴۳۵ هزار قطعه بچه‌ماهی در استخرهای پروش ماهی رهاسازی شد که بر این اساس ۲۶۶۶ تُن ماهی در مزارع پرورش ماهی تولید شده است و تا پایان سال برداشت خواهد شد.
وی ادامه داد: سال گذشته ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه ماهی زینتی در استان تولید و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای سال جاری نیز تولید ۲۹ میلیون قطعه ماهی زینتی در استان هدف‌گذاری شده است.
مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین عنوان کرد: سال گذشته از ماهیان زینتی تولیدشده، ۶۵۰ هزار قطعه ماهی از جمله گونه‌های گوپی، گورامی، اسکار، آنجل و سورم از استان به مقصد کشورهای عراق، ارمنستان، گرجستان، کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و ترکیه صادرشده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9