تسنیم/مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه ۶۳ درصد از هزینه‌های مراجعه‌ کنندگان و بیماران بیمه سلامت در حوزه بستری است گفت: میانگین هزینه درمان در استان کرمان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.
محمد جعفری صبح امروز و در آخرین روز از هفته بیمه سلامت در همایش بیمه سلامت استان کرمان که با حضور علی‌اکبر حقدوست مشاور عالی سازمان بیمه سلامت کشور و محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: 40 میلیارد تومان در ماه هزینه‌های سطح دو و 11 میلیارد تومان هزینه‌های سطح یک بیمه سلامت در استان کرمان است.
وی با بیان اینکه در ماه 335 هزار بار مراجعه به بیمه سلامت در استان داریم عنوان کرد: میانگین هزینه هر بار مراجعه در کرمان مبلغ 161 هزار تومان کارشناسی شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با عنوان اینکه هزینه هر نسخه دارویی در کرمان چیزی در حدود 53 هزار تومان است گفت: میانگین هزینه درمان در استان کرمان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.
وی با اشاره به اینکه به‌ازای هر 10 هزار نفر بیمه شده یک پرسنل در بیمه سلامت خدمات می‌دهد افزود: پروژه نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان کرمان در حال اجرا است و با اجرای این پروژه صرفه‌جویی اقتصادی بسیار خوبی شده است.
جعفری با بیان اینکه نظام ارجاع الکترونیک نیز جایگزین نظام ارجاع دستی شده و این طرح نیز در حال اجرا است گفت: 70 درصد پوشش بیمه سلامت در استان کرمان جامعه روستایی را شامل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 63 درصد از هزینه‌های مراجعه‌کنندگان و بیماران بیمه سلامت در حوزه بستری است بیان کرد: از سال 93 که طرح بیمه سلامت در استان کرمان اجرا شده تاکنون هزینه‌های بیمه تقریبا 5 درصد افزایش پیدا کرده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00