ایرنا/ معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: از اول امسال تا پایان آذر، 16 میلیارد و 790 میلیون ریال کمک مردمی از محل صندوق های صدقه تعبیه شده در سطح استان جمع آوری شد.
هیوا رحیمی اظهار داشت: این میزان کمک جمع آوری شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد محسوسی داشته است.
وی افزود: کمک های جمع آوری شده در حوزه های مختلف از جمله احداث، خرید و تعمیر مسکن، کمک به تامین جهیزیه، درمان، معیشت، هزینه تحصیلی و هم افزایی با موسسات خیریه کمک به نیازمندان هزینه می شود.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با بیان اینکه بیشترین درصد مبلغ جمع آوری شده صرف کمک به حوزه معیشت جهیزیه و درمان نیازمندان شده است، تاکید کرد: تمام این کمک ها در شهرستان ها و برای رفع نیازهای نیازمندان همان منطقه هزینه می شود.
وی یکی از برنامه ها و رسالت های کمیته امداد را الکترونیکی کردن جمع آوری کمک ها عنوان کرد و گفت: با استفاده از روش های نوین برای پرداخت صدقات، کمک های مردمی در کمترین زمان ممکن به دست نیازمندان می رسد.
رحیمی یادآور شد: پرداخت صدقات به روش های نوین از طریق نرم افزارهای سکه، آپ و سنا و همچنین سامانه پیامکی #087*8877* و یا شماره گیری 0968877 امکانپذیر است.
وی در ادامه به وجود حدود 70 هزار صندوق صدقه در استان اشاره کرد و افزود: از این تعداد تاکنون یک هزار و 660 مورد که در مناطق حاشیه و دارای کمترین بازدهی بود، جمع آوری شده اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34