باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز بهداشت شهرستان قروه از کشف ۲ تن و ۴۵۴ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرمجاز در طول ۶ ماه گذشته در قالب بازدید‌ها و گشت‌های مشترک از مراکز تهیه و توزیع غذا و اماکن عمومی خبر داد.
به گفته مسعود معتمدی تعداد کل مراکز مواد غذایی و اماکن عمومی ۲ هزار و ۲۰۴ باب است که تعداد ۵ هزار و ۷۱۱ مورد بازدید صورت گرفته که منجر به معرفی ۳۲ مورد به دادگاه و تعطیلی ۲۱ باب از این مراکز شد.
او به سلامت تأمین امنیت غذایی اشاره کرد و افزود: در راستای کنترل و تأمین امنیت غذایی علاوه بر بازدید‌ها و ضبط مواد غذایی و تعطیلی بعضی مراکز ۲۸۶ نمونه هم از مواد غذایی گوناگون برداشت و جهت بررسی سلامت آن‌ها به آزمایشگاه مرتبط ارسال شده است.
همچنین نمونه برداری از شبکه لوله کشی و منابع آب شرب شهر و روستا‌های شهرستان در طول ۶ ماه اول سال جاری به تعداد هزار و ۹۴ مورد برای آزمایشات میکروبی وشیمیایی دیگر مسئله‌ای بود که رئیس مرکز بهداشت قروه از آن سخن گفت.
مسعود معتمدی در ادامه بهترین راه اطلاع رسانی برای گزارش تخلفات بهداشتی را سامانه ۱۹۰ دانست و تصریح کرد: سامانه پیغام گیر تلفنی ۱۹۰ آماده دریافت شکایات مردمی در خصوص تخلفات بهداشتی، غذایی، دارویی و ... بوده و مردم می‌توانند در تمام ساعات شبانه روز موارد مشکوک و یا تخلف حتمی را هم از طریق تلفن ثابت و هم تلفن همراه گزارش دهند.
او با اشاره به اینکه پس از دریافت شکایات مردمی، کارشناسان بهداشت محیط باید در کمتر از سه روز جهت پیگیری موارد اعلام شده اقدام کنند، بر همکاری مردم در این زمینه تأکید کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34