گیتی آنلاین/رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری نوجوان 15 ساله ای که با راه اندازی کانال تلگرامی فروش لباس و ارجاع مشتریان به درگاه فیشینگ از بانوان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.
سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی" گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان خانم مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب ، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.
این مقام انتظامی بیان داشت: با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان مشخص شد مال باختگان در یک کانال تلگرامی با تبلیغ فروش انواع لباس مجلسی زنانه مواجه شده و سپس به منظور دریافت لباس اقدام به پرداخت وجه از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی که به آنان معرفی شده بود اقدام کردند.
وی با بیان اینکه بررسی ها نشان داد، خریداران به درگاه جعلی پرداخت موسوم به فیشینگ هدایت شده و دایر کننده نیز اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی مال باختگان کرده است گفت: سرانجام با تلاش کارشناسان پلیس فتا استان این متهم که نوجوانی 15 ساله بود در منزلش شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: متهم که ساکن یک شهرک مسکونی بود با راه اندازی فروشگاه تلگرامی محلی و جلب اعتماد ساکنان شهرک توانسته بود اقدام به کلاهبرداری از آنان کند.
رئیس پلیس فتا استان اصفهان در پایان گفت: اغلب شهروندان قبل از بررسی اصالت کالا و هویت فروشنده اقدام به خرید کالا می کنند و ناآگاهانه وارد یک معامله بی اساس می‌شوند در حالی که باید در نظر داشت، تعداد مخاطبان یک صفحه اجتماعی، دلیل بر مجوز، صحت و ارائه خدمات توسط مدیر آن صفحه و یا کانال نمی‌باشد، همچنین فروشگاه‌های اینترنتی نیازمند دریافت مجوزهای لازم جهت فعالیت خود هستند که این مشخصه مجوز فعالیت، به واسطه دریافت enamad در سایت مشخص می‌شود وشهروندان می‌توانند با کلیک بر روی آن اطلاعات لازم در خصوص گردانندگان سایت ، آدرس و تلفن آنان را به دست آورند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18