فارس/جعفر کاویانی‌دلشاد، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین با بیان اینکه در راستای حراست از خاک، آب و صیانت از سرمایه‌های الهی اقدامات بسیاری اجرا شده است افزود: فرهنگسازی و تنویر اذهان عمومی در رابطه با اهمیت حفظ زمین و اطلاع‌رسانی به کشاورزان از راه‌های مختلف صورت گرفته است.
وی در ادامه به تشریح روند اخذ مجوزهای قانونی تغییرکاربری و تبعات قانونی تغییرکاربری‌های غیرمجاز از طریق برگزاری کلاس‌های ترویجی برای کشاورزان، دهیاران و شوراهای اسلامی، ارسال انبوه پیامک، دیوارنویسی، تهیه بنر و توزیع بروشور در سطح شهرستان پرداخت.
کاویانی‌دلشاد گفت: از ابتدای سال تاکنون با حمایت دادستان شهرستان از تعداد ۲۴ حکم قلع و قمع بناهای غیرمجاز، اقدام به اجرای ۱۵ مورد از احکام قطعیت یافته قضایی معطل مانده در سال‌های گذشته شده است.
وی تصریح کرد: براساس اختیار حاصله از تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی سه مورد تغییر کاربری غیرمجاز توسط ماموران با حضور نماینده دادستانی اعاده و اراضی زراعی به حالت سابق و چرخه تولید بازگردانده شده است.
مدیر جهاد کشاورزی فامنین تأکید کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری در تلاش هستند با تغییر کاربری‌های غیرمجاز در همان مراحل اولیه ساخت و ساز با انجام گشت‌زنی مستمر و پایش اراضی زراعی و باغ‌ها برخورد کنند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی درصد بالایی از این هدف محقق شده است.
کاویانی‌دلشاد در پایان با تشکر ویژه از کشاورزان فامنین که در تعامل با سامانه ۱۳۱ و حفظ اراضی در انجام وظایف یاری‌گر هستند گفت: امیدوارم با حمایت‌ دادستان و همکاری دیگر مسوولان شهرستان در تحقق هرچه بیشتر این مهم موفق‌تر از گذشته عمل کنیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e