شبستان/ استاندار ایلام درخشش برادران صیدخانی با فیلم "مستطیل قرمز" در جشنواره جهانی فیلم های ورزشی میلان را به جامعه هنری استان تبریک گفت.
در پیام «قاسم سلیمانی دشتکی» آمده است: موفقیت بی سابقه سینمای ایران در جشنواره جهانی FICTS ایتالیا ۲۰۱۹ و کسب مدال بلورین و لوح زرین بخش فیلم سینمایی "مستطیل قرمز" به کارگردانی حسن و حسین صیدخانی از هنرمندان و فیلمسازان خوشنام ایلامی موجب خوشحالی اهالی رسانه و هنر استان ایلام شد.
در ادامه این پیام آمده است: این موفقیت از آنجا حائز اهمیت است که در این دوره برای نخستین بار در طول تاریخ، جایزه بخش سینمایی بلند به یک فیلم دفاع مقدسی از ایران اعطا می شود و این جهش بی سابقه ای در تاریخ برگزاری سی و هفتمین دوره جشنواره جهانی میلان برای نمایندگان شایسته ایران به شمار می رود که امروز نصیب فرزندان این دیار شده است.
استاندار ایلام در پایان ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به اصحاب رسانه و جامعه هنری استان برای این دو هنرمند شایسته ایلامی آرزوی موفقیت و سربلندی بیش از پیش کرد.
گفتنی است فیلم سینمایی مستطیل قرمز به فاجعه بمباران مسابقه فوتبال چوار در استان ایلام می پردازد که تولید آن بیش از دو سال به طول انجامیده و به زودی در سینماهای ایران به نمایش در می آید.
مقر FICTS در میلان ایتالیا است که ۱۲۰ کشور عضو این فدراسیون هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a