ایرنا/مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: سهمیه اشتغال این استان در ۶ ماهه اول سال جاری ۱.۳ برابر عملیاتی شده است.
احمد توصیفیان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همدان افزود: تعهد اشتغال این استان در سال جاری ۱۹ هزار و ۲۰۶ نفر است که سهمیه ۶ ماهه نخست ۹ هزار و ۱۶۷ نفر اشتغال است که تاکنون برای ۱۲ هزار و ۶۸ نفر شغل ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: در ۶ ماه نخست امسال در مجموع سه هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی استان تخصیص داده شده‌ است.
توصیفیان با بیان اینکه فعالیت در عرصه تعاون موجب رونق تولید داخلی، استقلال و استفاده از ظرفیت های اقتصادی است، ادامه داد: تعاون موجب تجمیع سرمایه ها، سرمایه گذاری داخلی و مشارکت افراد در برابری فرصت‌ها است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: برای توسعه اقتصادی نیازمند کار جمعی، سختکوشی، پشتکار، مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی هستیم.
وی اضافه کرد: باید باور تعاون، فرهنگ کار و کار جمعی در جامعه تقویت شود، چراکه فعالیت در عرصه تعاون علاوه بر تاب‌آوری اقتصادی در شرایط اعمال تحریم ها با حاکم بودن روح جمعی سبب نقش آفرینی در پیشرفت کشور خواهد شد.
توصیفیان با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۲۷ تعاونی در استان فعالیت می‌کنند، افزود: از این تعداد ۶۰۶ تعاونی تولیدی، تعداد ۳۴۰ تعاونی خدمات و تعداد ۱۸۱ تعاونی توزیعی را شامل می شوند و البته پراکندگی و گستردگی موضوع فعالیت این شرکت در استان متنوع است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e