باشگاه خبرنگاران/ احمد کرمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: با توجه به اینکه مردم ایلام همواره در سال‌های اخیر پیگیر اجرایی شدن اتصال استان به شبکه راه آهن بودند، انشاالله در سفر ریس جمهور به استان کلنگ فاز نخست آن برزمین زده خواهد شد.
او اظهار کرد: برای اتمام این پروژه ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اما برای فاز نخست آن که ۱۷ کیلومتر است وکار‌های مطالعاتی صورت گرفته است ۱۵۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز است.
کرمی بیان کرد: یکی از اولویت‌های مهم مسوولان استان توسعه زیرساخت‌های جاده‌ای اعم از بزرگ‌راه و آزادراه، ریلی و فرودگاهی است که بر همین اساس به‌طور جدی مسئله متصل شدن استان به پروژه راه‌آهن در سطح ملی پیگیری شده است.
معاون عمرانی استاندار به پروژه لرزه نگاری شهرستان ایوان نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه یکی از پروژه‌های اشتغالزا درسطح استان است که توانسته است ۷۴۰ نفر از فارع التحصیلان و جوانان جویای کار را مشغول به کار نماید.
کرمی اضافه کرد: این پروژه اثرات اقتصادی خوبی را برای استان به دنبال خواهد داشت، وبرای اجرای ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a