ایرنا/کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: با ورود یک سامانه بارشی روز یکشنبه از سمت شمال به این استان پیش‌بینی می‌شود دمای هوای برخی از نقاط به زیر صفر درجه سانتی‌گراد برسد.
محمدحسن باقری‌شکیب افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، این سامانه بسیار ضعیف است و بیشتر نقاط شمالی استان را در برمی‌گیرد که به دنبال آن پیش‌بینی می‌شود روز دوشنبه در کوهپایه‌ها بارش پراکنده باران رخ دهد.
وی اظهار داشت: در مجموع ابرهای این سامانه بارش‌های خوبی ندارند و در مدت کوتاهی استان را ترک می‌کند.
باقری شکیب عنوان کرد: آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.
وی بیان کرد: تا انتهای این هفته روند کاهشی دمای هوا ادامه دارد و دمای هوای برخی از نقاط استان به زیر صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و بهار با یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین شهرهای استان بوده‌اند.
باقری شکیب اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته یک درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۱۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e