تسنیم/مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان با بیان اینکه نخستین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها در کرمان تهیه شده و به‌صورت پایلوت اجرایی می‌شود گفت: مصون‌سازی ذخایر آب استان انجام شده است.
پیمان سلاجقه صبح امروز در دیدار اسدالله کریمی معاون امور تهران و کلانشهرهای سازمان پدافند غیرعامل کشور با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان به مناسبت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند پدافند غیرعامل مسئله بسیار مهمی است و هر چه می‌گذارد اهمیت آن بیشتر احساس می‌شود.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل بعد غیرنظامی دفاع در برابر تهدیدات است گفت: پدافند غیرعامل مصون‌سازی کشور در برابر تهدیدات دشمن است و وقتی موفق هستیم که تهدیدات بر دارایی‌های ما اثر نگذارد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیرعامل در سال 82 تشکیل شد و ماموریت آن رصد و پایش فضای داخلی و بین‌المللی است افزود: کاهش آسیب زیرساخت‌ها نیز از وظایف سازمان پدافند غیرعامل است.
وی با بیان اینکه قرارگاه‌هایی برای تهدیدهای دشمن تاسیس شده و از جمله آن قرارگاه پدافند زیستی تشکیل شده است گفت: مبارزه با بیوتروریست را با جدیت پیگیری می‌کنیم.
سلاجقه با اشاره به اینکه تهدیدات شیمیایی وجود دارد و باید به آن توجه شود افزود: تهدیدات سایبری یک تهدید روز است و در این راستا قرارگاه پدافند سایبری را نیز تشکیل دادیم.
وی با بیان اینکه 5 هزار نسخه نرم‌افزار بومی تهیه و بین دستگاه‌های استان پخش شده است گفت: قرارگاه پدافند اقتصادی نیز در کشور تاسیس شده اما در استان کرمان هنوز فعال نیست.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان با اشاره به اینکه روز هشتم آبان روز پدافند غیرعامل نامگذاری شده است و سعی می‌شود در این هفته مردم با اهمیت پدافند غیرعامل آشنا شوند عنوان کرد: رزمایش‌های تخصصی سایبری، شیمیایی و آموزشی پدافند غیرعامل در این هفته برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه با سه رویکرد آگاه‌سازی مردم، ایجاد آمادگی در دستگاه‌ها و مصون‌سازی زیرساخت‌ها کار ‌ پدافند غیرعامل پیگیری می‌شود افزود: نخستین طرح جامع پدافند غیرعامل استان‌ها در استان کرمان تهیه شده و به‌صورت پایلوت در کرمان اجرایی می‌شود.
سلاجقه با اشاره به اینکه شناخت کاملی از نیازهای پدافند غیرعامل استان کرمان وجود دارد و در طرح جامع پدافند استان در مرحله مصون‌سازی زیرساخت‌ها در استان کرمان هستیم گفت: در استان کرمان برای تمام دستگاه‌های دولتی آموزش مستقیم پدافند غیرعامل برگزار کردیم.
وی با بیان اینکه مصون‌سازی ذخایر آب استان کرمان انجام شده است عنوان کرد: این مصون‌سازی در دو بخش شهری و روستایی انجام شده و ذخایر آبی ما مشکلی ندارند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کرمان با اشاره به اینکه ساماندهی فروشگاه‌های سم غیرمجاز در کرمان انجام شده است و سموم کشاورزی که از قبل از انقلاب در باغین نگهداری می‌شد امحا شدند گفت: شش همایش تخصصی پدافند غیرعامل در استان کرمان طی سال گذشته تاکنون برگزار شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00