ایرنا/ رئیس پلیس راه ایلام گفت: ۷۲ دوربین پایش تصویری ترافیک و ۲۸ دوربین پایش ثبت تخلفات که ۱۴ دوربین آن فعال است به منظور کنترل و مدیریت تردد خودروها در جاده‌های این استان نصب شده است.
سرهنگ رضا همتی‌زاده اظهار داشت: این دروبین‌ها در نقاط حساس جاده‌های استان نصب شده که در پایش مسیرها و موفقیت پلیس در مدیریت ترافیک جاده‌ای بسیار موثر است و باید توسعه و افزایش یابند.
وی تاکید کرد: بخش عمده‌ای از مدیریت ترافیک در ایام اوج تردد زائران اربعین و ازدحام خودروها در جاده‌های استان ایلام از طریق این دوربین‌ها انجام شد.
سرهنگ همتی‌زاده یادآور شد: کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای نیازمند همراهی و همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط از جمله راه و شهرسازی، راهداری، آموزش و پرورش و مهمتر از همه خود مردم و رانندگان با پلیس است.
وی اضافه کرد: سهم ترافیک و حوادث جاده‌ای دستگاه‌های مختلف (۳۱ دستگاه) همواره شناسایی و به آنها یادآوری می‌شود و درجلسات مرتبط مورد بررسی قرار می‌گیرد.
رئیس پلیس راه ایلام گفت: در سه سال گذشته ۶۸ نقطه حادثه‌خیز که بیشتر آنها محل تصادف‌های جاده‌ای است در طول مسیرهای ارتباطی استان ایلام شناسایی شده و برای رفع نقص و تخصیص اعتبار در جلساتی چون شورای راهبردی پیشگیری از وقوع تصادف‌ها و کمیسیون راه‌ها مطرح و آسیب‌شناسی شده است.
سرهنگ همتی‌زاده افزود: تقویت فرهنگ‌سازی در رانندگی درون و برون شهری از سوی مردم و رعایت قوانین جاده‌ای عاملی بازدارنده و موثر در کاهش چشمگیر تصادف‌هاست که در این راستا با همکاری آموزش و پرورش و مهدهای کودک، بچه‌ها از مقاطع پایه با مفاهیم و لزوم پایبندی به مقررات رانندگی آشنا می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a