باشگاه خبرنگاران/ اکبری مدیرکل حفاظت از محیط زیست در نشست با اصحاب رسانه گفت: ۳۵ کانون بحرانی گرد و غبار و ۲ میلیون کانون فرسایش در خراسان جنوبی وجود دارد که هشداری برای استان است.
او با اشاره به اینکه یک سوم استان درگیر با پدیده ی فرسایش است افزود: وضعیت بارندگی و اقلیمی در استان شرایط سختی را برای طبیعت به‌وجود اورده است.
اکبری ادامه داد: چرای بیش از حد حیوانات از دیگر عواملی است آسیب زیادی به طبیعت وارد می شود.
مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان با بیان اینکه گونه های گیاهی موثر در جلوگیری از فرسایش نیازمند سفره های آب زیرزمینی و مخازن ابی هستند اظهار کرد: بیش از ۳ میلیارد کسری مخزن در استان داریم.
میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: پدیده گرد و غبار یکی از پدیده های طبیعی است که چندین سال است استان ها شرق کشور با این پدیده درگیر هستند.
او با اشاره به اینکه پیشگیری از جمله اولویت ها در بحث فرسایش است گفت: ۱۳۰ پروژه ابخیزداری در استان برنامه ریزی و شروع شده است.
میرجعفریان ادامه داد: استان هایی مثل استان خراسان جنوبی که در آن دامداری و کشاورزی زیاد است باید به محیط زیست و طبیعت دقت کنیم تا بتونیم پایداری اشتغال و بحث محیط زیست را در کنار یکدیگر مورد توجه قرار بدیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: احیای منابع طبیعی در کنار بحث دامداری پیش بینی و شروع به تنظیم پروژه شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7