مهر/ رئیس اداره میراث فرهنگی رامسر گفت: برنامه ثبت ملی کندوج در شهرستان به عنوان یک فضای معماری و نشانه فرهنگی به زودی انجام می شود.
نادر سحرخیز با بیان اینکه برنامه ثبت کندوج در شهرستان رامسر به عنوان یک فضای معماری و نشانه فرهنگی به زودی انجام می شود افزود: برند سازی صنایع دستی و معرفی جاذبه های گردشگری با سوغات و کادو سبب جذب بیشتر گردشگر می شود.
وی افزود: در حوزه صنایع دستی با آموزش های صنایع دستی پروانه های فعالیت برای افرادی که دارای صلاحیت هستند صادر می شود.
سحرخیز با اشاره به اینکه بازارچه های دائمی صنایع دستی در هتل ها و مراکز گردشگری مجموعه های فروشگاهی صنایع دستی وجود دارد گفت: در لابی هتل ها ویترین هایی دارد که صنایع دستی چیده شده و در بازارچه صنایع دستی ساحلی فعالیت ها در حال اجرا است.
وی تصریح کرد: در راستای کارگاه های تولیدی صنایع دستی چند کارگاه خوب داریم و در بخش صنایع دستی استعداد مراکز عرضه و فروش صنایع دستی را داریم که باید عرضه و فروش آن را از طریق ایجاد فضاهای عرضه کننده صنایع دستی گسترش دهیم.
سحرخیز گفت: در بخش آموزش های صنایع دستی برنامه های متفاوتی داریم که بسته بندی، فروش اینترنتی در حال فعالیت است و ایجاد شرکت تعاونی صنایع دستی در شهرستان رامسر در برنامه این اداره است که از طریق همکاری هنرمندان در حال پیگیری است.
رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان رامسر خاطر نشان کرد: در حوزه میراث فرهنگی به دلیل سابقه تاریخی شهرستان رامسر جاذبه های خوبی وجود دارد و محوطه ها و بناهای تاریخی محدوده شهری و روستایی بخشی از حوزه میراث فرهنگی به مطالعات مردم شناسی، فرهنگ شناسی و معرفی خصوصیات فرهنگی ارتباط پیدا می کند.
سحر خیز گفت:جاذبه های طبیعی مانند آبشارها، کوه ها و فضاهای درختان کهنسال و بناهای امامزاده های تاریخی باید به ثبت برسد که به عنوان جاذبه جدید شهرستان رامسر در بخش میراث فرهنگی به فهرست آثار ملی کشور اضافه شود و با جاذبه سازی، این شهر که عروس شهرهای ایران و برند گردشگری است بیشتر معرفی شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9