ایرنا/رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از بهره‌مندی مجریان طرح‌های گلخانه‌های مقیاس کوچک از کمک مالی بلاعوض این سازمان خبر داد و گفت: این گلخانه‌ها تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی نیز می‌گیرند.
خلیل نیکشاد روز شنبه در بازدید از عملیات اجرایی گلخانه‌های مقیاس کوچک خلخال، هدف از اجرای این طرح‌ها را ایجاد زمینه اشتغال خانگی برای مجریان این گونه طرح‌ها ذکر کرد و افزود: پایین بودن زمان بازدهی طرح، قیمت پایین تمام شده اجرا و استفاده از انرژی خانگی از جمله آب، برق و گاز برای گلخانه‌های مقیاس کوچک از جمله مزایای آن است.
وی همچنین با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ هکتار گلخانه در استان راه‌اندازی شده، گفت: راه‌اندازی این واحدها در ایجاد اشتغال، به‌کارگیری نیروهای جوان تحصیل‌کرده و تولید انواع محصولات گلخانه‌ای نقش موثری دارد.
نیکشاد افزود: علاوه بر شهرک گلخانه‌ای هزار و ۶۰۰ هکتاری پارس‌آباد که فاز اول آن با ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در حال احداث است و ۶۰ هکتار واحد گلخانه‌ای با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در مناطق مختلف این استان در دست احداث است که امیدواریم در ماه‌های آتی این واحدها نیز فعالیت خود را آغاز و در مسیر تولید قدم بردارند.
وی اظهارداشت: ۶ شهرک گلخانه‌ای دارای سازه و یا در حال بهره‌برداری است که نسبت به سال گذشته سطح این شهرک‌ها ۱۰ برابر افزایش یافته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل از لحاظ مساحت اراضی تخصیصی برای احداث شهرک‌های گلخانه‌ای رتبه اول کشوری را دارد، گفت: ۹ شهرک گلخانه‌ای در حال بهره‌برداری، زیرساخت و یا درحال مطالعه است در شهرک گلخانه‌ای هزار و ۶۰۰ هکتاری پارس‌آباد مغان ۴۰۰ هکتار به افراد حقیقی و حقوقی واگذار شده و تعدادی از بخش‌ها احداث و کارهای سازه انجام شده است.
وی تشریح کرد: برای توسعه فضای گلخانه‌ای در شهرستان‌های استان در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیاز است که امیدواریم با تامین این مبلغ از هزینه بتوانیم بیش از پیش شاهد گسترش شهرک‌های گلخانه‌ای در استان باشیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253