تسنیم/جواد تاراسی صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی استان زنجان که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور برگزار شد، به مهم ترین پروژه های سرمایه گذاری بخش کشاورزی در سال 98 اشاره کرد و گفت: احداث بزرگ ترین زنجیره تولید و فراوری گوشت قرمز کشور، پیگیری احداث سه مجتمع پرورش گاو شیری، احداث بزرگترین واحد آبزی پروی استان، توسعه کشت گیاهان دارویی، ایجاد بزرگ ترین باغ گردوی مدرن کشور در خرمدره، تکمیل طرح توسعه باغات زیتون در اراضی شیب دار و تکمیل و بهره برداری از اولین کارخانه استخراج روغن و تولید فراورده های جانبی از تفاله زیتون کشور در طارم از جمله برنامه های این سازمان است.
وی افزود: پیگیری رفع موانع تولید واحدهای کشاورزی انجام شده و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است که همین امر موجب شده تا طی سال 97 و شش ماه نخست سال جاری 22 واحد رفع مشکل شوند و مشکل 321 واحد در اخذ مجوز در بخش کشاورزی برطرف شده است.
رئیس سازمان صنعت و معدن زنجان نیز در ادامه با اشاره به افتتاح سه پروژه بزرگ صنعتی توسط معاون اول رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح ها برای 700 نفر اشتغال زایی شده است.
به گفته وی در استان بر اساس آخرین آمار ارائه شده سازمان برنامه و بودجه که مربوط به ارزش افزوده سال 94 است، حدود 30 درصد ارزش افزوده در حوزه صنعت و حدود یک درصد در حوزه معدن است.
فغفوری مهم ترین محصولات تولیدی استان را تولید ترانسفورماتور، انواع شمش سرب، روی، چدن، انواع سنگ های ساختمانی و سلولزی عنوان کرد و گفت: علارقم فشارها و محدودیت ها زنجان در بحث سرمایه گذاری وضعیت خوبی دارد به طوری که در شش ماه نخست سال 361 درخواست سرمایه گذاری در استان ثبت شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd