ایرنا/سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از ظهر امروز(شنبه) با شمالی شدن جریانات و نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی شاهد بارندگی و کاهش محسوس دما تا دو روز آتی خواهیم بود.
مازیار غلامی افزود: نقشه های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار جریانات جنوبی در منطقه است؛ بنابراین وزش باد جنوبی(باد گرم به‌ویژه ارتفاعات و دامنه ها) گاهی شدید مورد انتظار است.
وی ادامه داد: به تدریج از ظهر امروز با شمالی شدن جریانات ناپایدار و نفوذ تدریجی سامانه سرد و بارشی، کاهش محسوس دما، مه الود بودن هوا، ابرناکی، بارندگی و وزش باد و رعد و برق(پاره ای نقاط شدید) تا روز دوشنبه پیش بینی می شود.
سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان تصریح کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی برای فردا(یکشنبه) شاهد آسمانی ابری و مه آلود، کاهش محسوس دما، بارندگی و وزش باد و رعد و برق(پاره ای نقاط شدید)، ارتفاعات بالادست بارش برف و اواخر وقت کاهش ناپایداری در استان خواهیم بود.
غلامی پیش بینی کرد: آسمان استان برای دوشنبه نیمه ابری تا ابری، بعضی نقاط بارندگی و وزش باد، به تدریج کاهش ابر، افزایش نسبی دما، ارتفاعات و دامنه های جنوبی صاف تا نیمه ابری و گاهی افزایش ابر باشد.
وی به بیشینه و کمینه دمای استان طی ۲۴ ساعت گذشته نیز اشاره و بیان کرد: بیشینه دما مربوط به رودبار با ۲۴ درجه سلسیوس و کمینه دما مربوط به دیلمان با هفت درجه سسیوس بوده است.
وی اظهار کرد: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۲۲ و ۱۴ درجه سلسیوس گزارش شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0