آخرین خبر/مدیر توسعه و بهره وری صندوق توسعه کشاورزی کشور گفت: اولین صندوق منطقه‌ای حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور در سیستان تشکیل می‌شود.
هوشنگ محمدی صبح امروز در جلسه هماهنگی تشکیل این صندوق که در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زابل برگزار شد اظهار کرد: صندوق منطقه ای سیستان با سرمایه اولیه ۶۰میلیارد ریال و با مشارکت ۵ شهرستان ( زابل، هیرمند، نیمروز، هامون وزهک)به مرکزیت زابل تشکیل خواهد شد.
وی با اشاره به میزان ارزش ۲۶۰۰میلیارتومانی تولیدات کشاورزی منطقه سیستان افزود هدف از تاسیس این صندوق را که با تجمیع منابع تولیدکنندگان و مشارکت دولت میباشد، تقویت حجم و کیفیت سرمایه گذاری اعلام کرد.
در این نشست مقرر شد هیات اجرایی صندوق ظرف مدت یکماه تشکیل و این صندوق امسال در منطقه سیستان تاسیس خواهد شد.
این صندوق در قالب ماده ۱۲قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی و به صورت شرکت سهامی خاص به میزان ۴۹درصد مشارکت دولت و ۵۱درصد مشارکت بهره برداران بخش کشاورزی تشکیل می‌شود.
در این نشست مدیران جهاد کشاورزی حوزه سیستان، مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از روسای ادارات ترویج جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c