ایسنا/ نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد که امروز و به دلیل رفتار اداری برخی مدیران، شیراز در حوزه گردشگری سلامت هم از برخی شهرها نظیر مشهد و یزد، عقب افتاده است.
مسعود رضایی از آنچه رفتار دافعه‌ای سیستم اداری در استان فارس و در مقابل سرمایه‌گذاران مختلف نظیر فعالان حوزه سلامت و گردشگری سلامت عنوان می‌کرد، انتقاد و خاطرنشان کرد: دافعه‌ای بودن رفتار اداری سیستم اداری و مدیران و پاسخگو نبودن آنان یکی از مشکلات در مسیر توسعه مناسب فارس است.
رضایی گفت: در حالی که استان فارس و شیراز علاوه بر حوزه‌های مختلف گردشگری، در موضوع گردشگری سلامت نیز حرف اول را در کشور می‌زند، اما به دلیل رفتار دافعه‌ای سیستم اداری و برخی مدیران، شاهد سبقت گرفتن استان‌های یزد و خراسان رضوی و حرکت جدی شهرهای نظیر یزد و مشهد در این بخش نسبت به شیراز هستیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی استان فارس و شهر شیراز را نمادی از ایران دانست و گفت: رشد زبان فارسی که افتخار مشترک همه اقوام ایرانی محسوب می‌شود از این دیار به واسطه فرهنگ غنی نشأت گرفته است.
او با بیان اینکه آثار مختلفی از حکومت‌های باستانی به واسطه حکما، فلاسفه و شعرای بزرگ در استان فارس و شهر شیراز واقع شده است، افزود: علی‌رغم اینکه یک سوم جاذبه‌های ‌باستانی و گردشگری به فارس و شیراز اختصاص دارد اما متاسفانه پس از انقلاب آنگونه که شایسته این پهنه پرظرفیت تاریخی است، توجه نکرده‌ایم.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خارج از کشور، ایران را به واسطه فارس و شیراز می‌شناسند که نشان از فرهنگ غنی این دیار دارد.
رضایی با تاکید براینکه رشد و توسعه‌ای که شایسته منطقه فارس بوده ایجاد نشده است، خاطرنشان کرد: در مسیر رشد و اعتلای شایسته استان فارس و شهر شیراز خلایی وجود دارد که باید با ایجاد زیرساخت و بسترهای لازم آن را رفع و عقب‌ماندگی‌ها را جبران کرد.
او عنوان کرد: اگرچه حکومت‌ها امروز به صورت دموکراسی اداره شده و در این مسیر کمتر به مسائل جغرافیایی توجه می‌شود اما باز هم منطقه‌ای تاریخی به مثال فارس و شیراز هویتی است که از درجه اهمیت آن در گذر تاریخ کاسته نمی‌شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: داشته‌های تاریخی، ادبی، فرهنگی و ...فارسی‌ها به گونه‌ای است که حتی دشمنان نمی‌توانند از آن چشم پوشی کنند، لذا باید برای پررنگ شدن این مهم تلاش مضاعف کرد.
رضایی همچنین با اعلام نارضایتی از توسعه گردشگری استان فارس و شهر شیراز، وجود چهار فصل در هر زمان از سال، مناظر زیبایی گردشگری، توریسم درمانی، وجود پزشکان حاذق و برجسته دنیا در کلانشهر شیراز و ...را از مصداق‌هایی نام برد که مجموع آنها در کنار هم فارس و شیراز را به مثابه یک برند پرظرفیت تبدیل کرده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، استقبال افرادی از کشورهای اروپایی و آسیایی برای حضور در شیراز و استفاده از خدمات درمانی را از مواردی عنوان کرد که باید با برنامه ریزی مدون و جامع، علاوه بر معرفی بیشتر فارس و شیراز به رونق اقتصادی و اشتغال هم بینجامد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913