ایسنا/با ورود سامانه سرد بارشی از یکشنبه استان سردسیر اردبیل چهره زمستانی می‌گیرد و در برخی مناطق بارش برف پائیزی دور از انتظار نیست.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اردبیل با فروکش کردن بادهای محلی و سردی که از چند روز پیش در استان اردبیل شروع شده از صبح امروز هوای سرد در مناطق مرکزی و جنوبی این استان حاکم خواهد شد، به طوری که تا 12 درجه کاهش دما اتفاق خواهد افتاد و در کنار بارش باران در اکثر مناطق این استان در ارتفاعات و شهرهای نیر، سرعین و مشگین‌شهر بارش اولین برف پائیزی منظره‌ای جدید به دیار سبلان می‌بخشد.
با افت و کاهش محسوس دما در شهرهای مختلف این استان ساکنان شهرهای سردسیر به استفاده از بخاری و لباس‌های گرم روی آورده و براساس اطلاعیه هواشناسی پیش‌بینی می‌شود تا روز سه شنبه این سامانه بارشی و سرد در مناطق مختلف استان اردبیل ادامه داشته و این وضعیت جوی بیش از همه کشاورزان را برای سال زراعی جدید خوشحال کند.
با گذشت 40 روز از پائیز به نسبت سال گذشته بارش‌ها در این استان افت محسوسی داشته که پیش‌بینی می‌شود با ورود سامانه‌های بارشی به این خطه از کشور در ایام باقیمانده از پائیز بخشی از کسری بارندگی و نزولات جوی جبران شده و امیدواری به یک فصل زراعی پربارش بیش از هر زمان دیگر افزون شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253