صدا و سیما/شرکت ورشکسته نخ طلای خمین با بهره گیری از طرح تسهیلات رونق تولید و سرمایه 3 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی به جریان تولید بازگشت.
مدیرعامل این واحدی تولیدی گفت: در سال 1381 این کارخانه به علت بدهی بخش خصوصی به بانک صنعت و معدن واگذار شد و به علت نقص فنی و عدم تعمیرات اساسی دستگاه ها، بدهی 20 میلیارد تومانی و زیان انباشته ی 52 میلیارد تومان کارخانه در سال 1397 با اعلام ورشکستی تعطیل و 1000 کارگر آن از کار بیکار شدند.
رضایی افزود: با خرید کارخانه و نوسازی و بهسازی دستگاه های فرسوده و تزریق سرمایه و تسهیلات کارخانه نخ طلایی خمین بازسازی شد و 300 کارگر به کار خود بازگشتند.
وی ادامه داد: ظرفیت اسمی کارخانه 6 هزار و 600 تن است که پیش بینی می شود امسال 3 هزار و 600 تن انواع محصول در این کارخانه تولید شود.
سرمایه گذار این کارخانه هم گفت: صنعت 40 ساله نساجی کشور هم اکنون بیش از 500 نوع ترکیب رنگ از نخ های پنبه، پشم، پلی استر و ... تولید می کند که خوراک اولیه کارخانه های تریکو بافی، جوراب بافی و فرش بافی است.
رضایی افزود: راه اندازی خط تولید نخ پنبه با ظرفیت 10 تن در روز از طرح های توسعه پیش روی این کارخانه است که با راه انداز ی آن امید است میزان اشتغال به 1000 نفر و تولید به ظرفیت 100 درصدی برسد.
700 کارخانه تولید نخ در کشور فعال است که فعالیت 900 صنعت پایین دستی 2 هزار صنعت بالادستی وابسته به فعالیت آنهاست.
شرکت صنایع نخ خمین(نخ طلا) یکی از بزرگترین واحدهای تولید نخ هایپالیکی خاورمیانه است که در آن نخ های اکریلیک، هایپالیکی و مواد اولیه فرش تولید می شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f