فارس/مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: طبق اخطاریه هواشناسی همان‌طور که پیش‌بینی شده بود، فعالیت سامانه بارشی در گلستان از بامداد امروز شروع شده است.
نوربخش داداشی  با بیان اینکه بارندگی همراه با رعدو برق شدید همراه بوده است، اظهار کرد: اوج بارش‌ها از ساعت دو نیم الی ۶ و نیم بامداد یکشنبه بوده و پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها با شدت ضعیف‌تر تا بعد ازظهر امروز ادامه یابد.
وی تصریح کرد: بارندگی‌ها بیشتر در غرب استان مانند بندرگز، کردکوی، گرگان، علی‌آبادکتول رخ داده است
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان مدارس شهر نوکنده در نوبت صبح تعطیل است.
در این اطلاعیه آمده است به اطلاع فرهنگیان فرهیخته و دانش آموزان عزیز می رساند، تمام مدارس شهر نوکنده در همه مقاطع و فقط در نوبت صبح، امروز ۱۲ آبان ماه ۹۸ به دلیل آب گرفتگی تعطیل اعلام شد.
براساس گزارش مدیریت بحران استان گلستان، محور گرگان به آق قلا به دلیل آبگرفتگی و پیشگیری از حوادث احتمالی، از ساعت پنج بامداد با هماهنگی پلیس راه و راهداری تا زمان کاهش بارش و آبگرفتگی مسدود شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان در این باره در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تصاویر دوربین‌های نظارت تصویری مرکز سامانه‌های ترددشمار و گزارشات دریافتی از گشت‌ها راهداری در حال حاضر محورهای گرگان به آق‌قلا و بندرگز به گلوگاه به صورت رفت و برگشت به علت بارش شدید باران و آبگرفتگی تا اطلاع ثانوی مسدود است.
مهدی میقانی ادامه داد: راه جایگزین محور بندرگز به گلوگاه، محور جاده قدیم به گلوگاه است و محور جایگزین برای تردد در جاده گرگان به آق قلا نیز از سه راه یساقی امکان‌پذیر است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت جوی استان گلستان تمام ابری همراه با بارش باران است، تصریح کرد: همچنین محور روستایی النگ در مسیر رامیان به شاهرود به دلیل عملیات راهسازی مسدود است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان متذکر شد:رانندگان در صورت امکان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و در صورت عزیمت به سفر قبل از حرکت از طریق سامانه گویای 141 از وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید