فارس/مدیرکل راهداری و حمل‎ونقل جاده‎ای استان گلستان گفت: با توجه به فروکش کردن آبگرفتگی‎ها پیش‎بینی می‎شود تا ساعاتی دیگر محور گرگان به آق‎قلا بازگشایی شود.
مهدی میقانی اظهار کرد با توجه به بارش‎های شب گذشته در استان گلستان و آبگرفتگی معابر محور گرگان به آق‎قلا و بندرگز به گلوگاه مسدود شده است.
وی ادامه داد: محور جایگزین جاده گرگان به آق‎قلا مسیر سه‎راهی یساقی به سمت آق‎قلا و محور جایگزین بندرگز به گلوگاه جاده قدیم بندرگز به گلوگاه در نظر گرفته شده است.
مدیرکل راهداری و حمل‎ونقل جاده‎ای استان گلستان تصریح کرد با توجه به فروکش کردن آبگرفتگی‎ها پیش‎بینی می‎شود تا ساعاتی دیگر محور گرگان به آق‎قلا بازگشایی شود.
میقانی به رانندگان توصیه کرد؛ در وضعیت جوی نکات لازم را رعایت کنند و از محدودیت‎های راه‎ها اطلاع یابند و تا بازگشایی راه‌ها مسدود شده در این مسیرها تردد نکنند.
وی از فعالیت 30 اکیپ راهداری در گلستان خبر داد و تصریح کرد: با ورود سامانه بارشی اخیر تمام شهرستان‎های استان گلستان در حالت آماده‎باش قرار گرفتند و اکیپ‎های راهداری در نقاط خطرناک و مستعد به‎کارگیری شدند.
مدیرکل راهداری و حمل‎ونقل جاده‎ای استان گلستان متذکر شد: آبگرفتگی‎ها اجتناب‎ناپذیر است و حدود 30 الی 40 سانتی‎متر از سطح جاده دچار آبگرفتگی شده که با توجه به این مهم برای جلوگیری از ازدحام و انسداد، مسیر گرگان به آق‎قلا و بندرگز به گلوگاه مسدود شده است.
وی به آخرین وضعیت ترمیم راه‌ها و جاده‌های آسیب‌دیده از سیل اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به ابلاغ اعتباراتی که صورت گرفته در حال حاضر در مرحله بازسازی راه‎های سیل‎زده گلستان قرار داریم.
میقانی اضافه کرد: در همان روزهای نخست وقوع سیلاب، اقدامات اولیه را در دستور کار قرار دادیم اما اقدامات اصلی اعم از روکش آسفالت تا اصلاح ابنیه در دست اجرا است، گرچه طبیعی است که پروژه‎های عمرانی کمی زمانبر باشد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید