ایرنا/ در آستانه فرا رسیدن ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز و همزمان با سراسر کشور زنگ استکبارستیزی روز یکشنبه در ۲ هزار و ۱۰۶ مدرسه استان یزد نواخته شد.
معاون پرورشی‌ و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسمی که به همین مناسبت با حضور جمعی از مسوولان استان در دبیرستان دوره اول ام هانی برگزار شد افزود: شما دانش آموزان با حفظ سنگرهای علم و دانش ادامه دهنده خون شهدا باشید.
علی سرداری افزود: دانش آموزان استان، همچون سال‌های گذشته با حضور پرشور در راهپیمایی روز ۱۳ آبان، انزجار خود از استکبار جهانی را نشان می دهند.
وی اظهار داشت: ۱۳ آبان، روز تجلی ارزش‌های انقلاب اسلامی و یادآور حرکت خروشان جوانان متعهد، انقلابی و آگاهی است که در کنار تحصیل علم به مبارزه با استبداد و استکبار پرداختند.
وی خاطر نشان کرد: ۱۳ آبان سال روز تبعید امام خمینی (ره) بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده‌است.
مدیر ناحیه دو آموزش و پرورش استان یزد هم در این مراسم گفت: آنچه مهم است استمرار این مراسم ها ، استکبار ستیزی و اندیشه های ناب انقلاب اسلامی است.
حمید اسماعیلی زاده برحضور پرشور دانش اموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان تاکید کرد و افزود: حضور گسترده همه آحاد مردم موجب یاس و ناامیدی دشمنان می شود.
در مراسم یاد شده دانش آموزان برنامه هایی از جمله سرود، شعر و شعار در زمینه انزجار از استکبار جهانی به نمایش گذاشتند.
هم اکنون ۲۶۸ هزار و ۸۵۱ دانش آموز در مدارس استان یزد مشغول به تحصیل هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b