ایرنا/ مانور قطع ارتباط مخابراتی درون و برون شهری روز یکشنبه و به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در مرکز مخابرات شهید چمران سنندج با موفقیت برگزار شد.
این مانور در بخش برون شهری بین سنندج و سقز برگزار و پس از قطع ارتباط این ۲ شهر، مسیر جایگزین سنندج، مریوان - سقز پیش بینی و ارتباط با موفقیت برقرار شد.
در بخش درون شهری نیز ارتباط مرکز شهید چمران سنندج با مرکز وحدت این شهر قطع و از طریق مسیر جایگزین مراکز شهید چمران، رشیدی نیا و وحدت، ارتباط از سر گرفته شد تا ارتباطات شهری دچار مشکل نشود.
مدیر مخابرات منطقه کردستان در حاشیه برگزاری این مانور اظهار داشت: این عملیات تمرینی برای کسب آمادگی در مواقع بحرانی از جمله زلزله، سیل و حوادث غیرقابل پیش بینی در استان است.
آزاد حکمت اضافه کرد: با مانور قطع ارتباط مخابراتی، آمادگی خود را در شرایط بحرانی سنجیده تا در چنین مواقعی شهروندان دچار کمترین مشکل نشوند و بتوانند از خدمات مخابرات استفاده کنند.
وی یادآور شد: در صورتی که در اثر حادثه‌ای ارتباط مسیر درون یا برون شهری دچار قطعی شود، از طریق مسیرهای جایگزین و بدون اینکه مشترکان متوجه شوند، ارتباط برقرار خواهد شد.
مدیر مخابرات منطقه کردستان با بیان اینکه این مانور به شکل واقعی و عملی اجرا شد، افزود: تمام شبکه مخابراتی استان ایزوله شده است و کسی قادر به خرابکاری یا ایجاد مشکل نیست.
در این مانور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان، مدیر کل پست کردستان و شماری دیگر از مدیران اجرایی استان حضور داشتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34