فارس/ این روزها شهرستان قاینات شاهد به بار نشستن یاقوت سرخ (زرشک) و سر برآوردن و عطرافشانی گل‌های ارغوانی زعفران است، جادوی نگاه و شمیمی برخاسته از دل زمین که دل هر بیننده‌ای را به سوی خود متمایل می‌سازد.
پاییز که از راه می‌رسد، قاینات پذیرای گروه‌های مختلف هم‌وطنان از اقصی نقاط کشور و گردشگرانی از کشورهای عمدتاً اروپایی است.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات در این زمینه اظهار داشت: امسال نیز بر سیاق گذشته و بلکه پررونق‌تر، شهرستان قاینات شاهد حضور گروه‌های گردشگر از کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه بود.
حمید عباس‌زاده افزود: دو گروه 15 و هشت نفره از کشور آلمان، یک گروه به تعداد هشت نفر از ایتالیا و چند نفر از کشور فرانسه، ضمن حضور در شهرستان، از باغات زرشک و مزارع زعفران بازدید کردند و با مراحل چیدن و پاک کردن زعفران از نزدیک آشنا شدند.
وی عنوان داشت: گردشگران خارجی با بازدید از مسجد جامع، بنا و بقعه بوذرجمهر، موزه‌های مردم‌شناسی و مشاهیر و هم‌چنین اقامتگاه بومگردی با تاریخ و پیشینه شهرستان و استان آشنا شدند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات اضافه کرد: قاینات به‌عنوان خاستگاه زعفران در جهان، هرساله شاهد حضور گردشگران زیادی از اقصی نقاط است که این استقبال امسال نسبت به قبل، رو به رشد بوده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7