ایرنا/مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین ۱۶ تا ۲۰ آبان ماه جاری در این استان برگزار می شود.
سیدامین قاسمی امروز درنشست با خبرنگاران با بیان اینکه برگزاری این جشنواره ظرفیت های لرستان را به نحو مطلوب معرفی می کند، اظهار داشت: بسیاری گردشگران در این جشنواره به منظور آشنایی هرچه بیشتر با ظرفیت های گردشگری این استان شرکت می کنند.
قاسمی ادامه داد: تاکنون ۲۵ استان اعلام آمادگی حضور در بخش های مختلف این جشنواره را داشتند این در حالی است که برخی استان ها در چندین بخش این جشنواره حضور دارند.
وی عنوان کرد: سیاه چادرهای عشایری برای پخت غذاهای محلی و نمایش آداب و سنن محلی، نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و تراش سنگ های قیمتی با برند ملی، اجرای موسیقی زنده استان های مختلف کشور و حرکات موزون در این جشنواره به نمایش گذاشته می شود.
قاسمی اظهار داشت: پوشش و لباس های محلی و سنتی هر استان نیز در سیاه چادرهای استان های مختلف نمایش داده می شود.
وی با بیان اینکه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، ۲ تور گردشگری برای جاذبه های فرهنگی و سنتی و طبیعی استان را دعوت کرده ادامه داد: هیات مدیره انجمن های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان دفاتر گردشگری کشور و تورگردانان برجسته کشوری برای شرکت در این جشنواره دعوت شده اند و بحث تبادل نظر جهت توسعه گردشگری لرستان و برنامه ریزی جهت حضور تورهای گردشگری در استان پیش بینی شده است.
وی گفت: در این جشنواره تلاش می شود استان لرستان به نحو مطلوب و در شان مردم و آداب و سنن این استان به سراسر کشور معرفی شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9