پلیس فتا/ رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا کردستان از دستگیری گردانندگان صفحه اینستاگرام که به بهانه کمک به کردهای آواره سوریه اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کردستانی کرده بودند، خبر داد.
سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان در تشریح این خبر گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه‌ای قضایی با موضوع برداشت اینترنتی از حسابش به این پلیس مراجعه و خواستار رسیدگی شد.
این مقام مسئول ادامه داد: با برسی مستندات پرونده و اخذ اظهارات شاکی وی به کارشناس پرونده گفت در شبکه اجتماعی اینستاگرام به صفحه‌ای که با انتشار تصاویر آوارگان کرد سوری اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی می‌کرد برخورد کردم و تصمیم گرفتم با مراجعه به لینک درگاه پرداختی که در این صفحه بود مبلغ یک میلیون ریال جهت کمک واریز کنم که موفق به پرداخت نشدم اما باگذشت چند ساعت متوجه شدم مبلغ سه میلیون تومان به‌صورت اینترنتی از حسابم برداشت‌ شده است.
سرهنگ دانش پور در خصوص روند ادامه رسیدگی به پرونده گفت: در پی مراجعه مالباخته دیگری به مبلغ یک میلیون تومان و با همین موضوع پرونده به‌ صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت و با برسی های تخصصی و شگردهای پلیسی گرداننده صفحه اینستاگرام شناسایی و دستگیر شد.
رئیس پلیس فتا کردستان بیان داشت: متهم در مواجه با مدارک و ادله جرم معترف شد با طراحی درگاه پرداخت جعلی اقدام به جمع‌آوری اطلاعات مالی افراد کرده و در فرصت مناسب از حساب آن‌ها برداشت و مبالغ را صرف خرید اینترنتی از صفحات فروش کالا در اینستاگرام می‌کردم لذا تلاش جهت شناسایی سایر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.
وی در این خصوص به شهروندان توصیه کرد: شهروندانی که در خصوص آوارگان سوریه قصد کمک نقدی دارند می‌توانند از طریق پایگاه‌های مستقرشده در سطح شهر و یا از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت کمک کنند، دقت داشته باشند در دام سایت‌ها و درگاه‌های پرداخت جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی همچون آدرس سایت و دیگر موارد امنیتی را نادیده نگیرند. همچنین عموم مردم می‌توانند در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما در میان بگذارند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34