شبستان/دکتر فریدونی با اشاره به غربالگری دیابت ۶۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان آران و بیدگل گفت: تاکنون ۵ هزار بیمار دیابتی سطح دو و ۷۰ بیمار دیابتی تیپ یک در این شهرستان شناسایی شده است.
دکتر « علی فریدونی» در آستانه هفته دیابت گفت: انجمن مستقل دیابت شهرستان آران و بیدگل از سال ۹۶ آغاز به کار کرده و تنها انجمن ثبت شده دیابت در سطح استان اصفهان است.
رئیس انجمن دیابت شهرستان آران و بیدگل افزود: آموزش عمومی، حمایت بیماران بی بضاعت، ارتقای خودمراقبتی در بیماران و مداخله در حوزه درمان از مهم ترین اهداف و برنامه های انجمن دیابت شهرستان آران و بیدگل است.
دکتر فریدونی به فعالیت های انجمن دیابت شهرستان آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۶۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان آران و بیدگل مورد غربالگری دیابت قرار گرفته و ۵ هزار بیمار دیایتی سطح دو و ۷۰ بیمار دیابتی تیپ یک در این شهرستان شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه جای یک مرکز تخصصی دیابت در شهرستان آران و بیدگل خالی است گفت: در این زمینه با مشکل کمبود نیروی متخصص در سطح شهرستان و امکانات مواجه هستیم.
رئیس انجمن دیابت شهرستان آران و بیدگل گروه های هدف آموزش این انجمن را بیماران دیابتی از ۶ سال تا کهنسال دانست و گفت: حدود ۵۰ درصد بیماران دیابتی شهرستان آران و بیدگل برای درمان دچار مشکلات مالی هستند.
فریدونی آموزش را یکی از مهم ترین راه های پیشگیری و کنترل دیابت عنوان و خاطر نشان کرد: این انجمن از بدو تاسیس تاکنون ۴۰ همایش و اردو برای بیماران تیپ یک دیابت در سطح شهرستان برگزار کرده است
۱۹ تا ۲۵ آبان ماه در ایران هفته ملی دیابت نامگذاری شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18