صدا و سیما/هواشناسی استان بوشهر درباره وزش باد به‌ نسبت شدید شمال غربی و مواج شدن خلیج‌فارس طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه هشدار داد.
مدیر کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش باد شمالی طی امروز و فردا بر روی خلیج فارس است که سرعت این جریانات در سواحل جنوبی طی ساعاتی از بعد از ظهر افزایش می‌یابد.
فرج‌الله شکوهی‌پور با اشاره به وزش باد به‌نسبت شدید شمال غربی در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه و مواج شدن خلیج‌فارس افزود: انتظار می‌رود طی این مدت به‌ویژه در روز سه‌شنبه، ارتفاع موج در سواحل شمالی به ۵/۱ متر و در سواحل مرکزی و جنوبی به دو متر برسد.
وی ادامه داد: بر این اساس نسبت به تردد‌های دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های کوچک و تفریحی طی روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه هشدار داده می‌شود.
مدیر کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وضعیت جوی استان در ۲۴ ساعت آینده گفت: فردا طی ساعاتی از ظهر تا اوایل شب احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی و بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد در مناطق شمالی استان و شمال خلیج فارس دور از انتظار نیست.
وی گفت: جهت باد نیز بیشتر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و در سواحل جنوبی در برخی ساعات تا ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
شکوهی‌پور اضافه کرد: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی امروز ۶۰ تا ۱۲۰ و فردا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۸:۴۵ دقیقه، مد دریا ساعت ۱۶:۲۴ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۲۰:۰۱ دقیقه خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22