آخرین خبر/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این استان جزو پنج استان برتر در اخذ سند مالکیت موقوفات است گفت: ۸۳ درصد موقوفات آذربایجان‌غربی سنددار هستند.
حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی امروز در همایش یاوران وقف با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) بزرگترین واقف جهان اسلام بوده است اظهار کرد: بر همین اساس، سازمان اوقاف برای آشنایی اقشار مختلف مردم با سنت حسنه وقف، هفته‌ای را به نام هفته وقف نامگذاری کرده است.
وی تصریح کرد: حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) ده‌ها هزار درهم و دینار و نیز باغات و نهرهای فراوانی را وقف کرده و امروز شاهد رشد و گسترش این سنت حسنه وقف هستیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار رقبه در کل کشور به ثبت رسیده است افزود: همچنین ۱۹۵ هزار موقوفه نیز در انواع و اقسام مختلف زمینه‌ها ثبت شده است.
وی با تاکید بر اینکه سنت حسنه وقف برای گره‌گشایی از مشکلات مردم در کنار موسسات خیریه، اقدام می‌کند اظهار کرد: به تعبیر امام خمینی (ره)، وقف یک نهاد دینی و خدماتی شناسایی شده در انواع و اقسام زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
حجت‌الاسلام جوانبخت در ادامه با اشاره به اینکه ۹۰ هزار مسجد کل کشور از موقوفات هستند افزود: علاوه بر آن، ۲۵ درصد مراکز درمانی کل کشور و نیز نیروگاه اتمی نطنز و فرودگاه اصفهان جزو موقوفات هستند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین عرصه نیت واقفان خیراندیش مذهبی و عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) است تصریح کرد: از بابت این موقوفات، شاهد بسط و گسترش اهداف حسینی هستیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی در ادامه بیان کرد: تاکنون ۳۸ هزار رقبه و ۶ هزار و ۶۰۰ موقوفه خرد و کلان در آذربایجان‌غربی به ثبت رسیده است.
جوانبخت با اشاره به اینکه در طول چهار سال گذشته ۴۷ میلیارد تومان از موقوفات متصرفی و غیرمتصرفی استان و نیز در مجموع ۵۷ میلیارد تومان از محل بقاع متبرکه، امامزادگان و موقوفات درآمدزایی شده است افزود: تاکنون ۵۳ میلیارد تومان از این درآمدها صرف هزینه‌هایی همچون بهداشت و درمان، مخارج طلاب و ساخت و ساز مسجد و حسینیه شده است.
وی با اشاره به اخذ سند مالکیت موقوفات برای احقاق حقوق آنها تصریح کرد: خوشبختانه هم‌اکنون آذربایجان‌غربی جزو پنج استان برتر در اخذ موقوفات بوده تا جایی که ۸۳ درصد موقوفات دارای سند مالکیت هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b