فارس/محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در ساعات آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده افزایش تدریجی دمای هوا از عصر امروز در منطقه است.
وی با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته سامانه بارشی که از عصر دیروز وارد گیلان شده، به‌تدریج از امشب گیلان را ترک می‌کند، افزود: ناپایداری‌ها تا عصر امروز با شدت و ضعف در مناطق مختلف استان، به‌خصوص در نقاط شرقی ادامه دارد.
مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه بارندگی در بعضی از مناطق استان شدت بیشتری داشت، تصریح کرد: با توجه به گزارش‌های دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی استان، بندرانزلی با ۳۶ میلی‌متر، بالارود سیاهکل با ۳۳ میلی‌متر، چاف با ۲۸ میلی‌متر، بندر کیاشهر با ۲۷ میلی‌متر، بندر آستارا با ۲۳ میلی‌متر، سیاهمزگی شفت با ۲۲ میلی‌متر، املش با ۲۱.۵ میلی‌متر، رشت با ۱۵ میلی‌متر، تالش با ۱۵ میلی‌متر، رضوانشهر با ۱۵ میلی‌متر، آستانه‌اشرفیه با ۱۳ میلی‌متر، لاهیجان با ۱۲.۵ میلی‌متر به ترتیب دارای بیشترین میزان بارندگی در استان بودند.
دادرس با اشاره به اینکه دریا امروز مواج بوده و برای فعالیت‌های مرتبط با دریا مناسب نیست، گفت: با توجه به ماهیت بارش‌های شدید در بازه زمانی کوتاه‌مدت، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رانش و لغزش زمین در بعضی از مناطق استان هنوز وجود دارد.
سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با تأکید بر اینکه از استقرار افراد و تجهیزات در حاشیه و حریم رودخانه‌ها پرهیز شود، افزود: از ظهر فردا دمای هوا در اکثر نقاط استان افزایش پیدا خواهد کرد و از روز سه‌شنبه شاهد هوای آفتابی در گیلان خواهیم بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0