تسنیم/ مرغ از جمله اقلام مصرفی ضروری و مهم در بین خانوارها است، در شرایطی که بسیاری از مردم امکان خرید گوشت قرمز را ندارند مرغ مهم‌ترین و اصلی‌ترین جایگزین می‌تواند باشد اما امروزه کمبود گوشت مرغ ‌امکان خرید این کالای اساسی در استان ایلام را نیز با چالش و مشکل روبه‌رو کرده است.
مسئولان توان تامین مرغ در بازار ایلام را ندارند
حسینی از شهروندان ایلامی از نبود مرغ در بازار ایلام گله‌مند است و اظهار داشت: وقتی مسئولان توان تامین مرغ در بازار ایلام را ندارند و مرغ در فروشگاه‌های استان توزیع نمی‌شود، نشان از نبود نظارت بر بازار و نبود برنامه‌ریزی برای این استان است.
وی گفت: اگر روند کمبود گوشت مرغ به همین منوال ادامه پیدا کند بسیاری از شهروندان به‌ویژه طبقه متوسط و ضعیف جامعه به‌صورت کامل قدرت خرید و تهیه این محصول را از دست می‌دهند.
عرضه نشدن مرغ در شهر ایلام
سعیدی دیگر شهروند ایلامی نیز کمبود مرغ در بازار ایلام یادآور و عنوان کرد: چند روزی است که عرضه نشدن مرغ در شهر ایلام به یک مشکل اساسی تبدیل شده است.
وی در ادامه افزود: اگر میزان نظارت و قاطعیت در بازار وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات بازار برطرف و کمبودی در محصولات پرمصرف مانند گوشت مرغ نباید در بازار استان ایلام حادث شود و این کمبود از عدم نظارت و برنامه‌ریزی است.
نبود نظارت بر بازار و عدم تناسب عرضه و تقاضا
فتاحی از فروشندگان مرغ در ایلام، نبود مرغ در بازار ایلام را به علت عدم عرضه آن در بازار توسط مرغداری‌ها عنوان می‌‌کند و ادامه این روند در بازار ایلام را از نبود نظارت بر بازار و عدم تناسب عرضه و تقاضای این محصول موردعلاقه و پرمصرف می‌دانند.
300 تن مرغ منجمد در انبارهای استان ایلام
مهدی پورسیابیدی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام از وجود 300 تن مرغ منجمد در انبارهای استان ایلام خبر داد و گفت: 300 تن مرغ منجمد در انبارهای استان موجود است و این ظرفیت می‌تواند بر اساس نیاز افزایش یابد.
عدم تمکین مرغداران از تحویل مرغ به کشتارگاه
سعید شریفی کمبود مرغ در بازار ایلام را ناشی از عدم تمکین مرغداران از تحویل مرغ به کشتارگاه می‌داند.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: تصمیم بر آن است چنانچه مرغداری از تحویل مرغ به کشتارگاه خودداری کند برای او تشکیل پرونده و به تعزیرات معرفی می‌شود.
تسنیم، انتظار به حقی که مردم ایلام از تمام مسئولان دارند این است که اجازه ندهند برخی افراد از شرایط ایجاد شده در جامعه و دسترسی به بعضی از امکانات و ظرفیت‌ها به نحوی استفاده کنند که آرامش بازار را از بین برده و سبب تشویش افکار عمومی شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a