فارس/ محمدهژیر یوسفی اظهار کرد: با توجه به احتمال شیوع بیماری‌های مختلف در طیور از جمله آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان و پیشگیری از شیوع این بیماری‌ها با بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی سنندج دستور پلمپ ۵ واحد مرغداری که بصورت غیرمجاز اقدام به جوجه‌ریزی کرده بودند یا تغییر کاربری به مرغداری داده بودند توسط مقام قضایی صادر شد.
وی افزود: امروز نخستین واحد مرغداری که به صورت غیرمجاز اقدام به جوجه‌ریزی کرده بود، پلمپ و سایر واحدها نیز در روزهای آتی پلمپ خواهند شد.
رئیس شبکه دامپزشکی سنندج عنوان کرد: سنندج با دارا بودن ۱۶۰ واحد مرغداری گوشتی، یک واحد مرغ تخمگذار و ۲ واحد مرغ مادر گوشتی تامین کننده بخش عمده‌ای از مصرف گوشت سفید و جوجه یک‌روزه این شهر و استان است.
یوسفی ادامه داد: با توجه به حساسیت زیاد در خصوص تامین سلامت فرآورده‌ها و فارم‌های تولیدی،کارشناسان شبکه بطور مداوم از واحدها بازدید به عمل آورده و واحدهای فاقد مجوز که تهدید علیه بهداشت و سلامت جامعه بوده با آنها برخورد خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34