ایرنا/مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌ شمالی گفت: آمار مسمومان ناشی از مصرف متانول که در چند روز اخیر در بیمارستان‌های این استان بستری شده‌اند، هم‌ اکنون به ۲۴ نفر رسیده، که وضعیت چهار مصرف کننده بسیار وخیم است.
پیمان فیضی اظهار داشت: یک نفر از مسموم شدگان زن و مابقی مرد بوده اند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در روزهای گذشته سه نفر از مسموم شدگان فوت شده اند که احتمال افزایش این آمار وجود دارد.
وی نسبت به پرهیز از استفاده مشروبات الکلی و متانول به صورت جدی هشدار داد، و خاطرنشان کرد: مصرف مشروبات الکلی علاوه بر عوارض جبران ناپذیری که برای سلامتی انسان دارد از نظر شرع اسلام هم حرام است.
فیضی با اشاره به علائم پس از مصرف الکل آغشته به متانول، گفت: فرد مصرف کننده ۶ تا ۲۴ ساعت پس از مصرف به علایمی نظیر منگی، تهوع و استفراغ، افت سطح هوشیاری و کاهش دید دچار می شود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: افرادی که در روزهای اخیر الکل مصرف کرده و به علائم اشاره شده دچار شده اند، در کمترین زمان ممکن با حضور در بیمارستان ها نسبت به درمان اقدام کنند تا عوارض و لطمات جبران ناپذیر پیشگیری شود.
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خراسان شمالی هم پیشتر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا سن افراد مسموم شده ناشی از مصرف الکل در این استان را ۱۶ تا ۴۰ سال گزارش کرده بود.
دکتر تقی دولت آبادی به دیگر افرادی که بر اثر مصرف الکل دچار مشکل شده اند توصیه کرده بود که بدون فوت وقت، هرچه زودتر برای درمان به بیمارستان مراجعه کنند.
اواخر تابستان پارسال نیز ۲۴ نفر در شهرستان های بجنورد و شیروان در خراسان شمالی بر اثر مصرف مشروبات الکلی مسموم شده بودند که منجر به مرگ ۲ تن از آنان شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45