ایرنا/جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری اعضای باند فیشینگ حرفه ای که اقدام به برداشت های غیرمجاز از حساب بانکی افراد می کردند توسط پلیس فتا این استان خبر داد.
فیشینگ یک تکنیک مهندسی اجتماعی است که به‌ وسیله یک هکر یا حمله‌کننده برای دزدیدن اطلاعات حساس مانند نام کاربری، رمز عبور و رمز کارت‌های اعتباری استفاده می‌شود.
سرهنگ جعفر کردلو افزود: این 2 کلاهبردار حرفه ای در طی عمل مجرمانه خود، بیش از 2 میلیارد ریال از حساب افراد مختلف برداشت کرده بودند.
وی اظهار کرد: در پی شکایت های متعدد مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و ماموران با تحقیقات فنی پلیسی دریافتند که افرادی با طراحی صفحه ای در فضای مجازی و هدایت قربانیان جهت فعال سازی نرم افزار، آنها را به صفحه درگاه بانکی جعلی هدایت کرده و در نهایت اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی می کردند.
کردلو افزود: متهمان دستگیر شده که 18 و 20 ساله هستند در چندین استان به این طریق اقدام به کلاهبرداری کرده بودند که با ردزنی های پلیس فتا زنجان، شناسایی شده و با هماهنگی مقام قضایی، دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه از این 2 متهم که به کلاهبرداری میلیاردی از چندین نفر اعتراف کردند، انواع لوازم دیجیتال و کارت بانکی کشف شد اظهار کرد: برخی سودجویان سایبری نماد اعتماد الکترونیک را جعل کرده و سپس به سرقت بانکی قربانیان اقدام می کنند.
کردلو با تاکید براینکه به هویت افراد در فضای مجازی نباید اعتماد کرد افزود: باید همواره به یاد داشت که در فرم های ورود اطلاعات، تمامی سایت‌های مهم از پروتکل https استفاده می کنند و از کاربران تقاضا می شود با دیدن هرگونه موارد مشکوکی به پلیس فتا گزارش دهند.
وی از شهروندان خواست در فضای مجازی فریب افراد شیاد را نخورده و به سایت های غیرقانونی و غیرمجاز اطمینان نکنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd