ایرنا/راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز همزمان با سراسر کشور با شرکت اقشار مختلف مردم شیعه و سنی، دانشجویان و دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در بیش‌از ۶۰ نقطه جمعیتی این استان آغاز شد.
در این آیین ضد استکباری مردم شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان یکپارچه و متحد با سردادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر رژیم صهیونیستی» بار دیگر نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی به دنیا اعلام کردند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان همزمان با سراسر کشور امروز از ساعت ۸:۳۰ صبح با حضور اقشار مختلف مردم ولایتمدار و خداجوی شیعه و سنی استان از میادین اصلی شهرها و بخش ها آغاز شد.
عباس صفدری افزود: مردم ولایتمدار سیستان و بلوچستان امسال نیز همچون سال‌های گذشته با حضور فعال در راهپیمایی ۱۳ آبان بار دیگر اقتدار، عظمت و ایستادگی خود را در مقابل دشمنان نشان دادند.
وی بیان کرد: ۱۳ آبان روزی حیاتی و ماندگار در تاریخچه انقلاب اسلامی است که مردم ایران هر سال با برپایی راهپیمایی این روز را گرامی می‌دارند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت:مردم انقلابی ایران در نقاط مختلف کشور همه ساله با حضور گسترده خود در این مراسم انزجارشان را از استکبار جهانی نشان می‌دهند.
وی بیان کرد: شعار محوری امسال راهپیمایی ۱۳ آبان «استکبار ستیزی و مقاومت اسلامی سر آغاز افول و فروپاشی آمریکا» است.
صفدری اظهار داشت: ۱۳ آبان نماد تسلیم ناپذیری مردم غیور ایران در برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکاست.
وی گفت: امسال نیز همچون سالهای گذشته مردم سیستان و بلوچستان با حضور گسترده خود مشت محکمی بر دهن استکبار خواهند زد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز و آرمان‌های غیر قابل تغییر نظام جمهوری اسلامی مساله استکبار ستیزی است.
وی تصریح کرد: تمهیدات لازم در راستای هر چه باشکوه تر برگزار شدن این راهپیمایی عظیم مردمی در تمام شهرها و روستاه‌های سیستان و بلوچستان اندیشیده شده است.
مراسم روز دانش‌آموز، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با شرکت مسئولان سیستان و بلوچستان و حضور گسترده اقشار مختلف مردم، انجمن‌های اسلامی، طلاب حوزه‌های علمیه، دانشجویان دانشگاه‌ها و دانش‌آموزان مدارس در زاهدان از میدان آزادی آغاز شده و تا تقاطع مصطفی خمینی ادامه دارد.
نظیر این مراسم در نقاط مختلف استان پهناور سیستان و بلوچستان با حضور اقشار مختلف مردم شیعه و سنی در حال برگزاری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c