باشگاه خبرنگاران/ رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در ۷ ماهه سال جاری ازگمرکات و بازارچه‌های استان ۷۷۶ هزارتن کالا به ارزش یک میلیارد و ۳۹ میلیون دلار به کشور‌های مختلف صادر شده است
غلامرضا بابایی رییس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در ۷ ماهه سال جاری ازگمرکات و بازارچه‌های استان ۷۷۶ هزارتن کالا به ارزش یک میلیارد و ۳۹ میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شده است.
او افزود: این حجم صادرات هرچند از لحاظ وزنی تغییری نداشته است و لی از لحاظ ارزش دلاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته با رشد ۱۳۰ درصدی روبرو بوده است.
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اذعان داشت: با توجه به تحریم‌های ظالمانه کشور‌های غربی علیه کشورمان در ۷ ماهه سال جاری ۳۴۹ هزار تن کالا به ارزش ۵۰۳ میلیون دلار از گمرکات و بازارچه‌های استان وارد کشور شده است.
بابایی ادامه داد: واردات کالا از گمرکات و بازارچه‌های استان در مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۵۹ درصد و از لحاظ ارزشی ۸۲ درصد افزایش داشته است.
او همچنین اضافه کرد: صادرات کالا از بازارچه‌های استان در ۷ ماهه امسال از لحاظ وزنی ۶۳ درصد و از لحاظ ارزشی ۳۱۲ درصد افزایش داشته است و این نشانگر آن هست که در سال جاری بازارچه‌های استان نسبت به سال‌های گذشته فعال‌تر شداند.
بابایی بیان کرد: صادرات از گمرک رازی خوی از لحاظ وزنی یک هزار و ۴۰۵ درصد و از لحاظ ارزشی ۷ هزار و ۸۲۶ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی همچنین افزود: عمده کشور‌های هدف برای صادرات محصولات داخلی، کشور‌های عراق، ترکیه، فدراسیون روسیه، آلمان، انگلستان، کره و کشور‌های عربی و اروپایی می‌باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b