ایرنا/معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: برای روز دوشنبه افزایش ابر، وزش باد شدید و وقوع رگبارهای پراکنده در شهرستان لردگان پیش‌بینی‌ می‌شود.
مهراد قطره سامانی افزود: پس از این رگبارهای پراکنده، یک وقفه بارشی تا ۲۲ آبان در استان وجود دارد و پس از آن بارشها پاییزی آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود بارش‌های موثر در استان از ۲۲ آبان تا ۵ آذر به صورت فراگیر در استان شکل گیرد.
قطره سامانی با بیان اینکه شهرکرد در صبح روز دوشنبه با دمای ۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین مراکز استان‌ها گزارش شد، تصریح کرد: بلداجی و دزک نیز با دمای ۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به همراه شهرکرد سردترین مناطق استان در صبح روز سیزدهم آبان بودند.
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز دمای هوای استان با کاهش ۲ درجه‌ای همراه است.
میانگین بارش‌های سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری ۲۲ میلیمتر گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۲۱ درصد کاهش دارد.
این استان سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3