ایسنا/همدان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: طی بازدید مخفیانه بازرسان این شبکه تمام تجهیزات یک واحد دندانسازی غیرمجاز که در امور دندانپزشکی مداخله کرده بود، جمع آوری و به دستگاه قضایی معرفی شد.
مؤمنعلی دارابی توضیح داد: ایجاد و راه اندازی هر گونه مطب بدون مجوز و صلاحیت علمی افراد به عنوان مداخله در امور پزشکی محسوب می شود بنابراین این موضوع از مواردی است که متأسفانه در سطح کشور همواره بیماران با آن مواجه هستند و شهرستان نهاوند نیز از این موضوع مستثنی نیست.
وی افزود: به موجب قانون ایجاد هرگونه مؤسسه پزشکی غیرمجاز توسط اشخاص فاقد صلاحیت جرم است و مجازات هایی چون تعطیلی مؤسسه، ضبط کلیه ملزومات مؤسسه به نفع دولت، جریمه نقدی و معرفی افراد متخلف به دستگاه قضایی در پی دارد.
دارابی با بیان اینکه در همین راستا طی بازدید مخفیانه بازرسان شبکه بهداشت و درمان از یک مطب دندانسازی غیرمجاز که مداخله در امور دندانپزشکی کرده بود، کلیه تجهیزاتش جمع آوری و به نفع دولت ضبط شد، اظهار کرد: به شکل دوره‌ای از تمام فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی مجوزدار در بازار توسط بازرسان غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان بازدید می شود و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.
وی بیان کرد: طی بازرسی سرزده کارشناسان غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان تعداد زیادی لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق غیرمجاز و تاریخ گذشته شامل رنگ مو، مداد چشم، ریمل، شامپو، صابون و نرم کننده مو، کرم دست و صورت، سفیدکننده، قطره ها و ... از مراکز عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی شهرستان نهاوند جمع آوری و ضبط شد.
دارابی تصریح کرد: مضرات کالاهای قاچاق و غیرمجاز آرایشی و بهداشتی علاوه بر احتمال بروز بیماری‌های پوستی به علت وجود مقدار بالای فلزات سنگین می‌تواند در صورت مصرف درازمدت عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e