تسنیم/امیر خجسته اظهار داشت: موضوع آب رسانی به استان همدان از سد قوچم کردستان پس از دو سال بلاتکلیفی تا چند روز آینده تعیین تکلیف می‌شود.
وی گفت: موضوع انتقال آب به استان همدان از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان همدان در سال 83 بود که به دلیل تعلل و نبود احساس مسئولیت جدی در مسئولان وقت تاکنون محقق نشده است.
خجسته بیان کرد: این طرح‌ سال‌ها بلاتکلیف مانده بود تا اینکه در سال 96 با پیگیری مجدد نمایندگان مردم همدان در مجلس در دستور کار قرارگرفته و قرار شد آب به جای سد تالوار استان زنجان از سد قوچم کردستان به همدان منتقل شود.
وی مطرح کرد: این بار هم به دلیل تعلل و تاخیر ما مسئولان، این مصوبه اجرایی نشد و طولانی شدن زمان سبب افزایش هزینه‌ها و ضرورت تخصیصی اعتبار بیشتری شده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه طرح انتقال آب به همدان 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: در بودجه 98 تنها 5 میلیارد تومان برای این طرح اختصاص یافته و با این رقم 100 سال طول می‌کشد تا آب به همدان برسد.
خجسته بیان کرد: از طرف دیگر بر اثر طولانی شدن روند اجرای طرح، مشکلات دیگری بر سر راه پیش آمده و همه این‌ها دست به دست هم داده تا طرح حیاتی انتقال آب به استان همدان 15 سال به درازا کشد.
وی با بیان اینکه موضوع آب، ابرچالش مهم همدان است، تصریح کرد: سال‌هاست دغدغه کم‌آبی بر دوش مردم همدان سنگینی می‌کند و هر چند با بارندگی‌های چشمگیر امسال، مردم مشکل کمبود آب نداشتند، اما باید آینده‌نگر بود.
نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: پس از اینکه پیگیری‌های مکرر ما در این دوره از مجلس برای انتقال آب به همدان نتیجه نداد؛ بحث استیضاح وزیر نیرو را با 21 امضاء به هیئت رئیسه مجلس فرستادیم و جلسه استیضاح به زودی برگزار می‌شود.
خجسته گفت: درنهایت برای پایان دادن به موضوع انتقال آب به همدان مقرر شده تا شنبه 18 آبان جلسه‌ای با حضور وزیر نیرو، معاون برنامه و بودجه کشور، مدیران تخصصی، استاندار و نمایندگان همدان در مجلس برگزار و موضوع انتقال آب به استان همدان تعیین تکلیف شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e