ایرنا/راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز(دوشنبه) همزمان با سراسر کشور در مناطق مختلف استان گیلان آغاز شد.
اقشار مختلف مردم گیلان همزمان با ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور پرشور خود در راهپیمایی این روز و سر دادن شعارهایی از جمله لبیک یا خامنه ای، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بار دیگر منش استکبار ستیزی و انزجار خود را از استکبار جهانی فریاد زدند.
دانش آموزان و فرهنگیان در شهرها و بخش های مختلف استان گیلان نیز همگام با سایر قشرها با حضور پرشور در راهپیمایی سیزدهم آبان، عزتمندی ایران را به جهانیان نشان دادند.
در رشت مرکز استان گیلان نیز قشرهای مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان برای نمایش وحدت، همدلی و انسجام ملی حضوری گسترده و پرشور دارند، راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین انقلابی و با سردادن شعارهای هیهات من ذله، مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار و ... مسیرهای چهارگانه راهپیمایی به سمت میدان شهدای ذهاب محل تجمع راهپیمایان را طی می کنند.
بسیاری از دانش آموزان به یاد رشادت های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس، با سربندهایی با عنوان یاحسین، لبیک یا خامنه ای و ... آمده اند تا اعلام کنند که برای دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و صیانت از آن همیشه در صحنه هستند.
۱۳ آبان ماه سالروز ملی مبارزه با استکبار جهانی، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸، تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به دست رژیم پهلوی در سال ۱۳۴۳ به ترکیه و بزرگداشت شهادت دانش‌آموزان معترض به ظلم و ستم و فساد ستمشاهی و استعمار و دخالت های آمریکا در امور داخلی ایران در سال ۱۳۵۷ است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0